Videa RetroLux

Podívejte se na časosběrná videa s lamelami RetroLux

Na videu v záhlaví si můžete všimnout vedení světla přes strop hluboko do místnosti. Denní světlo nedopadá přímo na podlahu, takže chrání ji i nábytek před škodlivým vlivem UV záření. Nehází ani nepříjemné odlesky na obrazovkách televizorů nebo počítačů a neoslňuje při pohledech ven. Díky postupnému naklopení lamel je světlo usměrněno na strop až do hloubky místnosti, takže se snižuje potřeba používat světlo umělé. Tím se šetří náklady na umělé osvětlení a vytváří příjemné prostředí pro práci i zábavu. Postupné naklopení také umožňuje optimální průhled ven. 

Při otevřené poloze lamel je interiér chráněný před přehříváním a současně poskytuje dostatek světla.

Přidaný užitek lamel RetroLux

  • Optimální chlazení díky perfektní odrazivosti tepla.
  • Zlepšení zdraví, nálady a pohody díky patentovanému řízení denního světla.
  • Nižší náklady díky redukované spotřebě energie a osvětlení.
  • Vynikajicí průhled bez oslnění. Rozdílné naklopení lamel se postará o optimální průhled. V horní části leží lamely naplocho: Perfektní výhled z hloubky místnosti směrem ven. Směrem dolů jsou lamely strmější: volný pohled dolů v blízkosti okna.
  • Maximální ochrana pro nábytek a podlahu díky řízení denního světla na strop místnosti. Vede difúzní denní světlo bez oslnění přes strop hluboko do místnosti.

Už během stahování se zastíní osvětlená část podlahy a světlo se usměrní na strop. Na následujícím videu je dobře vidět výhoda lamel RetroLux co se týče průhledu ven. Budete-li stát uvnitř místnosti, budete mít stejný průhled jak při pohledu do dálky, tak uvidíte i na podlahu terasy hned za žaluzií. To u klasického rovnoběžného uložení lamel není možné. RetroLux však využívá postupného natočení lamel, kdy horní leží téměř vodorovně a spodní jsou strmější. A věděli jste, že RETROLux je možné objednávat i s tzv. "pracovní polohou"? Standardně jsou spouštěné lamely uzavřené a je třeba je otevřít až po dojetí do spodní polohy. S pracovní polohou však mohou být otevřené i po celou dobu spouštění a místnost tak nezatemníte ani na chvíli a nemusíte čekat na dojezd závěsu do spodní polohy. I to je na videu dobře patrné.

Jak běží čas a s ním spojené světelné podmínky v místnostmi s lamelami RETROLux uvidíte na dalším připraveném videu.


Pokud máte k funkci, principu a využití lamel RETROLux další otázky podívejte se na náš článek Funkce a princip. A jestli chcete vědět více, nebo se na žaluzie podívat, najděte si nejbližšího obchodního partnera. Vaše dotazy vám rád zodpoví a žaluzie RETROLux předvede.