Tajemství je v lamele

Více denního světla  ...díky inteligentnímu řízení světla.

Optimální chlazení ...díky perfektní odrazivosti tepla.

Úspora energií ...díky snížení nákladů na osvětlení a energie.

 

Raffstora nové generace.

Za Retroluxem stojí inovativní produktová myšlenka. Tato předokenní žaluzie byla vyvinuta a patentována společně s renomovaným projektantem osvětlení Dr. Ing. Helmutem Kösterem. Ten je považován za vynálezce řízení denního světla, takže i u Retroluxu jde mimo stínění také o optimalizaci světla v místnostech. Pod tím rozumíme umyslné omezení umělého osvětlení a mechanického chlazení pro příjemnější, zdravější a energeticky úspornější bytové prostředí.

 

Harmonie v protikladech

Předokenní žaluzie Retrolux spojují zdánlivé protiklady do lepší kvality života: Poskytují stín a starají se současně o příjemné osvětlení denním světlem pro tělesné i duševní zdraví. Patentovaným receptem jak toho dosáhnout je současné stínění, ochrana před horkem, optimální průhled a řízení denního světla. A tím se Retrolux odlišuje od běžných lamel.

Přidaná hodnota

  • Optimální chlazení díky odrazivosti tepla
  • Zlepšení zdraví, nálady a pohody díky patentovanému řízení denního světla
  • Nižší náklady díky redukované spotřebě energie a osvětlení
  • Vynikající průhled bez oslnění. Rozdílné naklopení lamel se postará o optimální průhled. V horní části leží lamely naplocho, což umožní perfektní výhled směrem ven. V dolní části jsou lamely strmější, takže je vidět i dolů v blízkosti okna.
  • Maximální ochrana pro nábytek a podlahu díky usměrnění denního světla na strop místnosti

Ověřeno klinickou studií

Klinická studie soukromé lékařské univerzity Paracelsus v Salzburgu prokázala, že řízení denního světla lamelami Retrolux pozitivně působí na zdraví a koncentraci lidí. Toto je také důvod, proč naši zákazníci rádi používají tyto raffstory ve školách a kancelářských budovách.